ŽURNALAS “MIŠKAI“ KREIPĖSI Į PARLAMENTINIŲ PARTIJŲ VADOVYBES IR PRAŠĖ ATSAKYTI Į KELIS KLAUSIMUS. JŲ ATSAKYMAI TIKRAI PADĖS AIŠKIAU ORENTUOTIS LAIKMEČIO AKTUALIJOSE.

LVŽS

Kęstutis Navickas
Kęstutis Mažeika

1. Ar Jūsų vadovaujamą partiją tenkina, kaip prižiūrimi krašto miškai?

Ats.: labai platus klausimas, atsakymas yra išskaidytas atsakymuose į kitus klausimus

Plačiau

Susiję straipsniai:

Startuoja integruota informacinė sistema efektyvesniam miškų valdymui - IMŪVIS


Startuoja integruota informacinė sistema efektyvesniam miškų valdymui - IMŪVIS

Nuotraukoje: Vytautas Gliaudelis, Atea projektų vadovas ir Saulius Morkūnas, Generalinės miškų urėdijos Informacinių technologijų skyriaus vedėjas.

Plačiau

Enax interviu


Enax interviu

Remigijus Savosta, UAB Enax vadovas, taip pat labai palankiai priėmė žinią apie tarptautinės miškininkystės parodos “Baltijos miškai” gimimą ir noriai tapo nuolatiniu jos dalyviu bei medienvežių varžybų rėmėju.

Plačiau

Interviu su Ginalas vadovu Gintu Mocevičium


Interviu su Ginalas vadovu Gintu Mocevičium

Vienas iš tarptautinės miškininkystės parodos “Baltijos miškai” sumanytojų, kuriam pirmajam šovė į galvą mintis rengti tokią parodą, buvo Mocevičiaus firmos Ginalas vadovas Gintas Mocevičius. Jo įmonė nuo pat pradžių tapo aktyvia parodos remėja bei partnere ir tuo pačiu jos dalyve, nepraleidusia nė vieno renginio. Su Gintu Mocevičiumi kalbamės penktosios parodos išvakarėse.

Plačiau

Lietuvos teritorija


Lietuvos teritorija

Šiandien Žemės menas yra populiarus tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, nors skaičiuoja dar tik ketvirtą gyvavimo dešimtmetį. Galime pasidžiaugti jau tradiciniais tapusiais, tęstiniais renginiais mūsų šalyje: Raudondvario pilies dvaro sodybos parke organizuojamu tarptautiniu žemės meno festivaliu „Land Art”, parodomis Vilniaus bei Klaipėdos Universitetų botanikos soduose.

Plačiau

Lietus neįveikė parodos Baltijos miškai 2012


Lietus neįveikė parodos Baltijos miškai 2012

Prisiminus..

Antrą dieną miško technikos parodą Pašilės miške ėmė merkti lietus. Jis pakoregavo renginio programą ir laiką, bet atkakliausių parodos dalyvių bei jos lankytojų neįveikė.

Penktadienį lietui pliaupiant parodą aplankė ūkio ministras Rimantas Žylius, o paskutinieji parodos dalyviai, kaip ir žadėję, išvažiavo šeštadienį.

Pasistiprinę urėdo kopūstiene, parodos dalyviai toliau demonstravo savo atvežtą techniką, tačiau antroji diena buvo skirta daugiau medelynų bei biomasės ir biokuro ruošos technikai reklamuoti.

Šeštadienį su paroda susipažino ir plačioji visuomenė.

Aldona Kvedarienė Plačiau

Lietuvos miškai tvarkomi neblogai


Lietuvos miškai tvarkomi neblogai

JLR Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus atsakymai į žurnalo Miškai klausimus

Plačiau

Medienvežių operatorių dėmesiui


Medienvežių operatorių dėmesiui

Jau greitai sulauksime tarptautinės miškininkystės parodos „Baltijos miškai 2016“.

Šiemet taip pat bus organizuojamos medienvežių operatorių varžybos, tad maloniai kviečiame, miškų urėdijų operatorius, aktyviai registruotis pasivaržyti tarp savęs ir vienas iš kito pasimokyti. Šiais metais, iš anksto, norime Jums pranešti, kad medienvežių operatorių varžyboms bus pateiktas SCANIA miškavežis su manipuliatoriumi LOGLIFT 96 ST 97, kurio valdymas yra mechaninis, t.y. dvejomis svirtimis ir dvejais pedalais. Manipuliatorius valdomas nuo operatoriaus sėdynės.

Plačiau

„Baltijos miškai“ - puiki galimybė pristatyti inovacijas


„Baltijos miškai“  - puiki galimybė pristatyti inovacijas

Angelė Adomaitienė

Įgijusi patirties ir išaugusi kokybiškai bei kiekybiškai tarptautinė paroda „Baltijos miškai“, jos dalyvių teigimu, puiki galimybė pristatyti naujausią miškų ūkio techniką ir kitas inovacijas rinkai. Be to, miškininkų sambūryje aptariamos sektoriaus aktualijos, pasidalijama patirtimi, pasidžiaugiama laimėjimais. Ką naujo ketina pademonstruoti gegužės 19–21 d. Pakaunėje, Girionyse vyksiančioje parodoje ir ko iš jos tikimasi, žurnalui „Miškai“ pakomentavo keletas šio renginio dalyvių.

Plačiau

Pasiruošimas parodai „Baltijos miškai 2016“


Pasiruošimas parodai „Baltijos miškai 2016“

Ką šalies urėdijos demonstruos pakaunėje?

Vilma Kasperavičienė

Paaugusi kokybiškai ir kiekybiškai, tarptautinė paroda „Baltijos miškai“ gegužės 19–21 d. vėl grįš į miškininkų sostinę Girionis (Kauno r.). Renginio organizatoriai pabrėžia, kad šiųmetėje parodoje planuojama pristatyti biokuro ruošos, miškų atkūrimo ir įveisimo, miškų priežiūros bei tvarkymo, miško kirtimo techniką, medienos transportavimo, vandens lygio želdavietėse mažinimo, kelių tiesimo ir kitus įrenginius. Žurnalas „Miškai“ pasidomėjo, ką šalies urėdijos ketina demonstruoti pakaunėje ir kaip joms sekasi ruoštis parodai.

Plačiau

Pernai technikos pirkta mažiau


Pernai technikos pirkta mažiau

Rengiantis parodai „Baltijos miškai 2016“

Dr. Remigijus Zinkevičius, ASU

Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registro duomenys rodo, kad 2015 m. Lietuvos ūkio subjektai įregistravo tik 12 daugiaoperacinių medkirčių (25 % mažiau negu 2014 m.),35 rąstvežes (5,4 % mažiau) ir 81 savikroves miško priekabas (1,2 %. mažiau). Analizuojamu laikotarpiu buvo įregistruotos tik 3 naujos daugiaoperacinės medkirtės (po vieną Eco Log, Logset ir Ponsse bendrovių), 9 naujos rąstvežės (po 3 John Deere ir Ponsse bei po vieną Komatsu, Eco Log ir Logset bendrovių) ir 37 naujos savikrovės miško priekabos (22 Palms, 6 Kesla, po 2 AFA ir Oniar bei po vienąBMF, Farma, Kronos, KTS bendrovių ir savos gamybos priekabų).

Plačiau